Ekim 5, 2016

Gür Akad

gak_organizasyon_gur_akad

Uzun yıllardır müzikle içice olan Gür Akad, bu süre içinde Asım Can Gündüz, Barış Manço, Sezen Aksu, İlhan İrem, Ajda Pekkan, Erkin Koray, Çelik, Sibel Tüzün, Pentagram, Badluck,Tarkan, Halil Sezai ve daha birçok sanatçıya vokal yapıp gitar çaldı. Kiminle çalarsa çalsın, hep ruhundaki ‘rocksound’unu dışa vurdu.

2010-2012 yıllarında Kurtalan Ekspres’e solist ve gitarist olarak tekrar dahil oldu. Göğe Selam albümünde hem gitarıyla hem de Cem Karaca için yaptığı,kendi maxi single’ında da yer alan “Cem Abi” adlı şarkısıyla yer aldı. İki yıl boyunca tüm konserlerde gitar çalıp vokal yaptı.

2011 yılından itibaren fikrini 90’lı yılların sonunda Alpay Şalt, ve Cem Köksal’la birlikte oluşturduğu Gitarizma projesini başlattı. Projede iki gitarist(Gür Akad ve Cem Köksal) sabit, üçüncü gitarist ise değişmek üzere davulda Alpay Şalt, bas gitarda Çağatay Ateş, keyboardda Mert Topel yer almaktadır. Türkiye’de bir ilk olan bu projede bugüne kadar Serdar Öztop,Cenk Eroğlu, Okan Ersan, Hakan Şavklı, Mesut Uğurer gibi önemli gitaristler yer aldı. Türkiye’nin birçok şehrinde ve Kıbrıs’ta konserler verdi.

Araç çubuğuna atla